KS TALENT | KS Talent grał w Mistrzostwach Dolnego Śląska
16686
post-template-default,single,single-post,postid-16686,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

KS Talent grał w Mistrzostwach Dolnego Śląska

08 Sty KS Talent grał w Mistrzostwach Dolnego Śląska

W niedzielę 7 stycznia zawodnicy z rocznika 2007/08 wzięli udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska będących turniejem eliminacyjnym do mistrzostw Polski w roczniku 2007.
Zawody odbyły się w Dzierżoniowie i zostały zorganizowane przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Do turnieju zakwalifikowanych zostało 8 najlepszych drużyn w naszym województwie.
Stawką turnieju był awans do Mistrzostw Polski w Warszawie, na które promocję otrzymał tylko jeden zespół. Sam start w zawodach był dla nas dużym wydarzeniem, a gra wśród najlepszych zespołów stanowiących czołówkę piłkarską w Polsce – sporym wyzwaniem.
W grupie przypadło nam zagrać z Miedzią Legnica, Lechią Dzierżoniów i Parasolem Wrocław. W drugiej grupie zagrali Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Łużyce Lubań i Victoria Świebodziec. Pod kątem sportowym wracamy z turnieju z ogromnym niedosytem.
Do walki w półfinałach promocję otrzymały 2 zespoły z grupy. My mimo dobrej gry i optycznej przewagi oraz prowadzenia przez większą część meczu przegrywamy z Miedzą 1-2.
Porażka ta bardzo zmotywowała zespół do kolejnego meczu z Lechią Dzierżóniów, który zagraliśmy wyłącznie pod nasze dyktando. Przez większą część spotkania graliśmy na połowie przeciwnika, stwarzając sporo sytuacji bramkowych. Uzyskane w połowie spotkania prowadzenie niestety nie dało nam zwycięstwa.
Na 15 sekund przed końcem, piłka po rykoszecie wpada do naszej bramiki i remisujemy 1-1. W ostatnim meczu z Parasolem Wrocław przez pierwszą połowę spotkania gramy wyrównane zawody. Końcówka spotkania to przejecie inicjatywy wrocławian i strata 4 bramek.
Ostatecznie zawody wygrało Zagłębie Lubin w składzie z naszym wychowankiem Michałem Sobczyszynem, któremu gratulujemy występu. Turniej okazał się bardzo wymagający, a my najmniejszy klub spośród wszystkich biorących udział mimo braku zwycięstwa pokazaliśmy się wsród czołówki województwa z bardzo dobrej strony.
Dziękujemy rodzicom za wsparcie w czasie turnieju! 🙂