KS TALENT | REGIOLIGA relacja
16528
post-template-default,single,single-post,postid-16528,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

REGIOLIGA relacja

03 Paź REGIOLIGA relacja

Tak dużo grania już dawno nie było. Dbając o rozwój naszych sportowców przygotowaliśmy  piłkarskie rozgrywki właściwie dla każdego piłkarza trenującego w naszej organizacji.

W sobotnie przedpołudnie wystartował turniej REGIOLIGA.  Z różnych powodów w turnieju  rocznika 20011/12 wzięły udział 2  kluby –KS Talent  i  COMT . Emocji jednak nie brakowało. My,  KS Talent wystawiliśmy 3 drużyny, kolegów z COMT reprezentowały 2 zespoły. Pozwoliło to na rozegranie 10 spotkań w wymiarze czasowym wynoszącym po 10 minut.

 

Następnie przyszedł czas na rozgrywki rocznika 2009/10. Tym razem na boisku zrobiło się bardziej tłoczno. Do zawodów przystąpiły 3 kluby: Łużyce Lubań, COMT Bolesławiec oraz gospodarze KS Talent. COMT reprezentowały 3 drużyny, natomiast Łużyce i KS Talent po 2.  W turnieju, podobnie jak w poprzednim w młodszej kategorii rozgrywki toczyły się systemem 3+1. Boisko Orlik podzielono na 2 mniejsze boiska dzięki czemu zawody były intensywne i wymagające.

Na koniec naszych rozgrywek przyszło rywalizować zawodnikom z  kategorii Orlik. Na starcie stanęły 4 drużyny, po dwie z kubów Łużyce Lubań i KS Talent. Chłopcy z każdego z zespołów podeszli do rozgrywek bardzo poważnie. Nie było mowy o odpuszczaniu i „dawaniu forów”. Dzięki temu padały efektowne bramki, co bardzo ważne – dla niektórych pierwsze gole w barwach klubowych.

Zawody okazały się niezwykle udanym doświadczeniem zwłaszcza dla początkujących i debiutujących  młodych sportowców.  Żaden z zespołów nie był klasyfikowany, nikt nie liczył bramek, nie wymagał i nie naciskał na ich zdobywanie. Cel był jeden  – spędzić aktywnie dzień wśród kolegów z boiska i dać z siebie wszystko w czasie gry 🙂